Společnost Toyota Motor Czech se skrze název své letošní novinky na českém trhu – Toyota Yaris Hybrid – stane partnerem netradičního uměleckého projektu v oblasti filmové animace s názvem „Rallye Kampa Petřín“.

Akce pořádaná ve dnech 13. – 15. července 2012 je první 100% ekologickou rallye a zároveň happeningem, který má za hlavní cíl přiblížit veřejnosti klasickou loutkovou animaci a umožnit pochopení její technické náročnosti.

Start této ojedinělé „eko-rallye“ je v pátek 13. 7. v 7:00 v parku Kampa před mlýnem Huť a cílem je rovněž park na úpatí rozhledny Petřín.

 

Projekt “Rallye Kampa Petřín” organizuje občanské sdružení KREUS, skládající se z profesionálních animátorů kteří se zaměřují na tradiční loutkovou animaci a její osvětu za pomoci novátorských přístupů.

Podstata tohoto uměleckého projektu je založena na vzdálenosti, kterou ujede model závodního automobilu za pomoci dvou animátorů. Každý závodní tým představuje jeden model automobilu libovolného vzhledu (do velikosti 60 cm) a dva animátory, kteří se střídají na animační směny. Časový harmonogram akce je odhadován přibližně na 72 hodin nepřetržité animační práce. Výsledkem této náročné práce bude animovaný snímek s odhadovanou stopáží 2,5 minuty a dokumentární film o celém tomto projektu.

„Toyota Motor Czech se prezentuje v oblasti podpory kultury zejména díky dlouhodobému partnerství v rámci Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm, který je zaměřen na krátkometrážní snímky s tématikou ekologie a šetrnosti k životnímu prostředí. Projekt Rallye Kampa Petřín je svým zaměřením trochu odlišný, avšak obě akce spojuje myšlenka poukázat na běžné věci tak trochu netradiční formou. Proto jsme se rozhodli tuto akci podpořit a spojit s ní název zcela nového vozu Toyota Yaris Hybrid, který je na českém trhu aktuální ekologicky šetrnou novinkou“, říká Jiří Maláček, marketing senior manažer společnosti Toyota Motor Czech.

Předpokládá se, že tohoto netradičního pojetí animační práce se zúčastni až deset závodních vozů s „posádkami“. Toyota bude prezentována v rámci této akce sloganem: „Powered by Toyota Yaris Hybrid“.

Průběh akce bude možné sledovat na těchto internetových stránkách!

Tisková zpráva/-PS-


Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.