Toyota je nejúspěšnější značkou dle aktuální studie TÜV Report 2012. S několika různými modely dosáhla tato automobilová značka 19 umístění v desítce nejlepších v pěti třídách hodnocení rozdělených podle stáři vozu.

S kvótou závad pouhých 1,9 procenta (v minulém roce 2,2%) vykazuje Toyota Prius nejnižší počet závad ze všech evidovaných modelů v kategorii vozidel stáří do tří let. Tím Prius opakuje své vítězství ve studii TÜV Report z předešlého roku a poskytuje nejen další důkaz o spolehlivosti plnohodnotného hybridního pohonu, ale také o celkové kvalitě vozů značky Toyota. Ve stejné kategorii vozů se na druhé příčce umístil model Toyota Auris s kvótou závad pouhých 2,6 procenta a obhájil tak své vynikající umístění z předchozího roku. Sedmé místo v této kategorii patří modelu Corolla Verso.

Ve třídě pětiletých vozů se hned čtyři modely Toyota umístily v první desítce: Prius na druhém místě, RAV4 na čtvrtém místě, Corolla Verso na šestém místě a Avensis na místě desátém. Rovněž další modely značky Toyota (příkladně Yaris a Corolla) úspěšně reprezentovaly japonskou automobilku v dalších třech kategoriích dle stáří vozu.

 

Každoročně zveřejňovaná zpráva TÜV Report podává úplný přehled o dlouhodobé kvalitě a spolehlivosti vozidel. Slouží rovněž jako důležitá orientační pomůcka pro zákazníky nových a ojetých vozidel. TÜV Report zveřejněný 6. prosince 2011 zahrnuje ve svém průzkumu asi osm milionů vozů jezdících na silnicích v Německu. V období mezi červencem 2010 a červnem 2011 prošla zmíněné vozidla povinnou technickou kontrolou a certifikací pro provoz na pozemních komunikacích.

Toyota tímto výsledkem zaznamenala další významný úspěch v renomované studii TÜV Report. Potvrzuje tím dlouhodobou spolehlivost a celkovou kvalitu svých vozů a to vše rovněž v oblasti plnohodnotné hybridní technologie.

Japonská automobilka Toyota plánuje v Evropě v roce 2012 představení dalších modelů z rodiny Prius s cílem oslovit širší skupinu zájemců o plnohodnotnou hybridní technologii šetrnou k životnímu prostředí. Vedle nového modelu Prius pro rok 2012 uvede na trh rovněž sedmimístný Prius+ a Prius Plug-in Hybrid.

Po loňském uvedení modelu Auris HSD na trh bude součástí dalšího rozšíření aplikace plnohodnotné hybridní technologie v Evropě představení nového modelu Yaris Hybrid a to v první polovině roku 2012.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.