Automobilka Toyota oznámila, že v červnu letošního roku její úhrnná celosvětová výroba překročila hranici 200 milionů vozů.

K dosažení tohoto milníku bylo zapotřebí 76 let a 11 měsíců – počínaje výrobou nákladního vozu „Model G1“ v srpnu roku 1935 na úseku výroby automobilů firmy Toyoda Automatic Loom Works, Ltd. 1, ze které se později vyčlenila společnost TMC. Koncem června úhrnná výroba v Japonsku2 dosáhla 145,21 mil. vozů, zatímco zahraniční produkce dosáhla 55,12 mil. automobilů.

 

Úhrnná výroba vozů od roku 1992 do konce roku 2011 ve výrobních závodech Toyoty v Evropě, včetně závodů v České republice, Francii, Portugalsku, Rusku, Turecku a Velké Británii, dosáhla počtu 7,44 mil. kusů.

Úspěch vyzdvihl i prezident TMC Akio Toyoda: „Rád bych vyjádřil upřímné poděkování všem našim zákazníkům po celém světě, díky kterým jsme tohoto milníku dosáhli. Zároveň cítím velmi hlubokou úctu a vděk za úsilí všech pracovníků, kteří se vývoji, výrobě a prodeji vozů Toyota a Lexus během těchto let věnovali. Jsme odhodláni vyrábět stále lepší vozy, abychom i nadále mohli našim zákazníkům poskytovat jen to nejlepší možné. A to je společným cílem všech 300 000 pracovníků automobilky Toyota po celém světě.“

Co do počtu prodaných kusů byla nejúspěšnější Toyota Corolla, jejíž 11. generace byla 11. května uvedena na japonský trh. Koncem června pak úhrnné celosvětové prodeje modelu Corolla dosáhly cifry 39,08 mil. kusů.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.