Toyota je nejúspěšnější značkou v aktuální studii TÜV Report 2013. S 29 modely tvoří Toyota více než polovinu vozů v žebříčku Top 50 a dominuje poli všech pěti skupin stáří vozu.

Celkem dosáhla Toyota 20 umístění v žebříčku Top 10 a současně je zastoupena v každé třídě třikrát až pětkrát mezi nejlepšími deseti modely. Základem studie provedené každoročně ve spolupráci s odborným časopisem Auto Bild, který platí jako důležitá orientační pomůcka pro kupující nových a ojetých vozů, je profit u technických prohlídek TÜV.

Již ve třídě dvouletých a tříletých vozů ovládá pole Toyota. V žebříčku Top 10 se nachází čtyři modely japonského výrobce automobilů: vůz Avensis obsadil čtvrté místo, zatímco Prius, Yaris a iQ se dělí o sedmou příčku.

 

Obzvláště působivý je výsledek třídy čtyřletých a pětiletých vozů. Zde vykazuje hybridní model Toyota Prius nejnižší kvótu nedostatků a obsadil první místo, následován modely Auris a Corolla Verso na třetí a čtvrté příčce. Podobný obrázek je ve třídě šestiletých až sedmiletých vozů: Corolla Verso, Prius, RAV4 a Avensis obsazují druhé až páté místo, na deváté příčce se umístil vůz Corolla

I ve vyšším stáří vozidla patří modely Toyota k nejspolehlivějším vozům: u osmiletých až devítiletých vozů dosáhl vůz Avensis druhého místa, zatímco vozy RAV4, Corolla a Yaris najdeme v žebříčku Top 10 na čtvrté, šesté a desáté příčce. Ve třídě desetiletých až jedenáctiletých vozů obsazuje druhé místo vůz RAV4. Na čtvrté až šesté příčce následují Corolla, Yaris a Avensis.

Těmito výsledky potvrzuje aktuální studie TÜV Report 2013 výrazný posun vzhůru oproti minulým rokům a je tak dalším dokladem o vysoké spolehlivosti, dlouhodobé kvalitě a životnosti vozů japonské značky Toyota.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.