AUTO ROKU 2012 MAGAZÍNU DRIVE (Austrálie)

Model Toyota GT86, sportovní vůz značky Toyota, byl v Austrálii na výročním udílení cen magazínu Drive zvolen Autem roku.

Model GT86 byl současně zvolen Nejlepším sportovním vozem v ceně pod 60 000 dolarů a získal prvenství v anketě „Hlas veřejnosti“. Model Toyoty se dostal mezi čtveřici finálových vozů, které se utkaly o titul nejcennější.

 

Redaktoři magazínu Drive uvedli, že GT86 má přesně ten správný výkon umožňující dokonale využít agilní platformu tohoto vozu s pohonem zadních kol, a který rozhodně vykouzlí úsměv na tváři každého, kdo si jej vyzkouší v praxi. A my po osobní zkušenosti s tímhle autem rozhodně souhlasíme.

„Na porotce udělala rovněž dojem skutečnost, že se zde podařilo splnit zadání stvořit vůz, který je skutečně radost řídit – a zároveň nabízí za velice dostupnou cenu,“ uvedl Toby Hagon, redaktor magazínu Drive a současně hlavní porotce.

„Je to úžasný kompaktní sportovní vůz – se kterým si na správné vozovce užijete zábavu, ale který vám zároveň dokáže zpříjemnit i cestu domů. Při ceně cca 30 000 dolarů je to dobrá nabídka a vůz si zaslouží prvenství v soutěži Auto roku 2012.“

Matthew Callachor, výkonný ředitel pro obchod a marketing Toyota Australia, uvedl, že ocenění pro model GT86 je velkým holdem nadšeným lidem, kteří je navrhli a vyrobili.

„Model GT86 byl navržen pro nadšené řidiče, kterým poskytne maximální požitek z jízdy, agilní a současně dostupný výkon, a dále velmi atraktivní dynamické schopnosti – a to vše za dostupnou cenu,“ uvedl Matthew Callachor.

„Staví na padesátileté historii automobilky Toyota ve vytváření atraktivních sportovních vozů zaměřených na řidiče, které si získaly všeobecnou oblibu u veřejnosti a dosáhly úspěchu i mezi konkurenty,“ uvedl. Vývoj kompaktního čtyřmístného sportovního vozu vyplynul z vize prezidenta společnosti Toyota Motor Corp. Akio Toyody, kterou je dosáhnout pevnějšího emocionálního propojení mezi řidičem a jeho automobilem.

„Pan Toyoda v automobilce prosazuje koncepci ‚waku doki‘ – tedy navrhování a konstrukci takových vozů, které dokáží rozbušit naše srdce.“ Pan Callachor vzdal hold automobilce Subaru, která je partnerem Toyoty na poli vývoje, a uvedl, že díky této spolupráci bylo možné spojit technické know-how a sdílené nadšení pro sportovní vozy obou těchto skvělých značek.

Mezi finalisty se probojovaly v této anketě další tři vozy značky Toyota – model Camry Hybrid, městský model Prius c a sedmimístný Prius v.

Matthew Callachor z Toyoty přebírá ocenění Auto roku od redaktora magazínu Drive Tobyho Hagona.

 

Continental sportovní AUTO ROKU 2013 (Irsko)

Společnost Toyota Ireland s potěšením oznámila, že nový a vysoce uznávaný sportovní model GT86 získal od Irské asociace motoristických novinářů titul Continental sportovní Auto roku v Irsku (Continental Irish Performance Car of the Year).

Oznámení proběhlo v rámci oficiálního vyhlašování vítězů ankety Continental sportovní Auto roku v dublinském konferenčním centru. Model GT86 zhmotňuje toužebně očekávaný návrat Toyoty ke sportovní historii této značky. GT86 je vůz plně orientovaný na řidiče a byl navržen pro ty, kteří považují řízení za vášeň, a nikoli pouze nutnost.

David Shannon, ředitel společnosti Toyota Ireland, uvedl: „S potěšením přijímáme toto ocenění jménem Toyoty a týmu konstruktérů, kteří se na vývoji GT86 podíleli. Je to výjimečný sportovní vůz stvořený pro skutečné nadšence do řízení. Za toto ocenění chceme poděkovat členům Irské asociace motoristických novinářů a jsme velmi rádi, že ve svém rozhodnutí zohlednili přednosti tohoto modelu.“

V České republice je v rámci ankety Auto roku 2013 vůz Toyota GT86 mezi šesti finálovými vozy.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.