TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) s potěšením oznamuje vznik nové motoristické soutěže pro rok 2013, která bude vyhrazena závodním vozům TMG GT86 CS-V3.

Pohár TMG GT86 Cup, organizovaný v rámci populární závodní série VLN na německém okruhu Nürburgring, je určen výhradně pro jezdce pilotující vůz GT86 CS-V3, kteří se mohou těšit na atraktivní finanční prémie i vzrušující okamžiky na legendární Severní smyčce (Nordschleife).

GT86 CS-V3 je již vyzkoušeným vítězem třídy v rámci série VLN, přičemž letošní prototyp již absolvoval přes 7 000 km v závodních podmínkách, kde prokázal dokonalou spolehlivost a minimální potřebu náhradních dílů.

 

Závody VLN pravidelně přilákají přes 200 účastníků. TMG GT86 Cup bude organizován jako nová kategorie v rámci existující struktury tohoto šampionátu, a bude tak čerpat z výhod jeho dobré organizace.

TMG společně s partnerskou společností IKmedia poskytne dodávky náhradních dílů přímo v místě konání (za speciálních podmínek pro účastníky závodů), a rovněž zajistí zvláštní organizační služby pro TMG GT86 Cup na Nürburgringu.

Kromě atraktivních finančních prémií za výsledky v závodech i celé sezóně je další výhodou samotný soutěžní vůz GT86 CS-V3, jenž se nabízí za 38 500 eur bez DPH (45 815 eur vč. DPH v Německu), což umožňuje relativně nízkonákladovou účast v jednom z předních evropských šampionátů.

Kromě podniků TMG GT86 Cup je tento vůz způsobilý i k účasti v závodu 24 hodin Nürburgringu ve třídě V3, jehož vítězem se v roce 2012 stal prototyp GT86 CS-V3.

Yoshiaki Kinoshita, prezident závodního týmu: „Toto jsou skvělé zprávy pro společnost TMG i fanoušky vytrvalostních závodů. Děkujeme organizačnímu týmu VLN, společnosti Toyota Motor Europe a IK Media za jejich podporu a pomoc při vzniku nové soutěže TMG GT86 Cup. Bude skvělé sledovat několik závodních vozů GT86 CS-V3 jak vzájemně soupeří v této zavedené závodní sérii a k tomu na tak proslulé trati, jakou je Nürburgring. Jsme pyšní na model GT86 CS-V3, který je spolehlivým a rychlým závodním vozem základní kategorie, takže v příští sezóně očekávám velmi těsný souboj a hodně skutečného závodění.“

Kalendář podniků VLN na rok 2013 bude ještě oznámen, nicméně tradicí je 10 závodů v rámci série, od března do října každého roku.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.