Včera proběhlo v pražském Top Hotelu slavnostní vyhlášení již 19. ročníku ankety Auto roku 2013 v České republice. Značka Toyota získala hned dvě významná ocenění a postarala se s modelem GT86 o dramatické vyvrcholení večera po velmi těsném souboji s konečným vítězem ankety.

V hlavní anketě „Auto roku 2013 v České republice“ skončila Toyota GT86 na druhém místě se ziskem 190 bodů. Od vítěze této ankety Volkswagenu Golf sedmé generace ji dělilo pouhých 17 bodů.

 

V anketě „Zelené Auto roku 2013“ zvítězila Toyota Yaris Hybrid, úspěšný model japonské automobilky, který nyní naplňuje představy o širší dostupnosti plně hybridních vozů na trhu v České republice. Cenu na podiu převzal Martin Peleška, obchodní a marketingový ředitel společnosti Toyota Motor Czech.

Stalo se tak v rámci hlasování 32 členné odborné poroty, složené z předních motoristických novinářů v rámci 19. ročníku této prestižní ankety v České republice.

Toyota GT86 se navíc pyšní oceněním „Vítěz kategorie v hlasování veřejnosti při anketě Auto roku 2013 v České republice“ a stala se tak jediným vozem, který oslovil v této prestižní anketě současně jak veřejnost, tak i odbornou porotu. Cenu na podiu převzal Tsutomu Otsubo, prezident společnosti Toyota Motor Czech.

„Je to pro Toyotu v České republice jednoznačně výrazný úspěch, který nás motivuje v další práci,“ řekl Tsutomu Otsubo, prezident společnosti Toyota Motor Czech a dodal: „Po významném ocenění našeho modelu GT86, které jsme získali v rámci hlasování veřejnosti při anketě Auto roku 2013 v České republice, jsme včera večer dokázali s modelem GT86 svést těsný souboj o vítězství v hlavní anketě až do úplného finále slavnostního večera. Osobně si nesmírně vážím také zisku titulu „Zelené Auto roku 2013“. Chtěl bych proto tímto poděkovat všem fanouškům značky Toyota v České republice a dále všem členům odborné poroty této prestižní ankety za projevení osobní sympatie a vášně k našim modelům GT86 a Yaris Hybrid. Stejně tak gratuluji našim soupeřům k dosaženým oceněním.“

Velmi milým překvapením bylo pro prezidenta společnosti Toyota Motor Czech také setkání s několikanásobnou olympijskou vítězkou v gymnastice paní Věrou Čáslavskou v rámci předání ceny pro sportovní model Toyota GT86.

V anketě Auto roku 2013 v České republice soutěžilo 37 nominovaných vozů. Do finálového kola postoupilo 6 vozů včetně vozu Toyota GT86.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.