Manchester, U. K.: Zatímco na tiskových konferencích, na střídačce i v šatně je Sir Alexa Ferguson dobře slyšet, možná kolem vás projede během Vánoc a ani si toho nevšimnete.

Sir Alex se stal vlastníkem Chevroletu Volt, elektrického automobilu s prodlouženým dojezdem, v rámci partnerství klubu se světovým výrobcem automobilů. Volt dokáže ujet až 50 mil (80 km) bez spotřeby paliva a tvorby emisí – a prakticky nehlučně – předtím, než začne pracovat generátor a prodlouží tak dojezd o dalších 300 mil (500 km).

Manager Manchesteru United Sir Alex Ferguson řekl: „Myslím si, že Volt je absolutně fenomenální. Mám přítele v USA, který s ním stále jezdí a tak když jsem měl tu možnost, řekl jsem – ano, vyzkouším ho, protože je to skutečné auto budoucnosti. Jsem s ním velmi spokojený.“

 

Chevrolet Volt se prodává na největších evropských automobilových a získal kromě jiných ocenění i European Car of the Year 2012. Volt dokáže ujet až 50 mil (80 km) využívajíc plně nabité lithium-iontové baterie s kapacitou 16,5 kWh. Když se energie z baterií spotřebuje, nenápadně začne pracovat palivem poháněný generátor a dojezd vozu se tak zvýší o dalších 300 mil (500 km) na plnou nádrž.

Majitelé Chevroletu Volt v USA od začátku prodeje před dvěma lety najezdili v elektrickém režimu už celkem více než 100 miliónů mil (přibližně 160 miliónů km).

Průměrný majitel Chevroletu Volt jezdí více než 65 procent času v čistě elektrickém módu. Palivem poháněný generátor využívá jen na delší jízdy. Při pravidelném dobíjení jezdí majitelé Voltů přibližně 900 mil (1 448 km), nebo jeden a půl měsíce, mezi jednotlivými čerpáními paliva.

Chevrolet je v současnosti oficiálním automobilovým partnerem Manchesteru United a stane se sponzorem dresech klubu od sezóny 2014/2015.

Mnoho hráčů a jiných zaměstnanců klubu převezme Chevrolety jako součást smlouvy mezi klubem a General Motors.

Patří mezi ně i bývalý mistr světa a legenda Manchesteru United Sir Bobby Charlton, který převzal 7místný Chevrolet Captiva.

Sir Bobby řekl: „Každé auto znamená trochu vzrušení; a tohle je opravdu, skutečně vzrušující. Užívám si jízdu na zakroucených cestách a mostech v kraji, kde žiji a protože jsem dostal čtyřkolku, na všechno se dívám z nadhledu. Vypadá krásně. Je to prvotřídní auto a jsem s ním velmi spokojený.“

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.