V tichosti a nenápadně představil Mercedes-Benz facelift pro svou slavnou třídu G (auto bylo schováno na fotce s faceliftem GLK). Přiznávám, že je to mé oblíbené auto, a mimo jiné právě pro své nezaměnitelné a snadno identifikovatelné tvary. Je to prostě taková velká krabice na kolech, ketrá však rozhodně nepostrádá notnou dávku „hranaté elegance“.

Facelift „Géčka“ pro rok 2013 naštěstí žádné zásadní změny nepřinesl. První, čeho si lze všimnout, jsou civilnější zpětná zrcátka převzatá z modelu GLK a pás diod vedený pod tradičními kulatými hlavními světlomety. Ten je určen pro denní svícení. Zvenku jinak auto zůstane prakticky stejné. Klasický nárazník, maska i celkové tvary, které mají aerodynamiku letící cihly, zůstanou, díky bohu, zachovány.

Výraznější změny můžeme očekávat v interiéru. Přepracovaná má být celá středová konzole, volant, palubní deska a dokonce i sedačky. O vrcholné motorizaci AMG se bohužel ještě moc neví. V kuloárech se ale mluví o zážehovém osmiválci o objemu 5,4 litru, který se bude pyšnit 525 koni (386 kW) a točivým momentem 700 Nm!

 

Už se moc těším, až tuhle krabici budu mít možnost vidět naživo. Pro „Géčko“ mám prostě slabost. Naštěstí si je Mercedes-Benz dobře vědom toho, proč fanoušci tohle auto milují, a když už dělá změny, tak opravdu s citem a decentně. 🙂

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.