Testovací jezdkyně závodního týmu Formule 1 Marussia, Maria de Villota, po úterní nehodě zůstává ve velmi vážném stavu hospitalizovaná v nemocnici. Kvůli nehodě přišla dvaatřicetiletá Maria o pravé oko. Zástupci týmu popisují její stav jako kritický, ale stabilizovaný. Na operačním stole strávila pod skalpely chirurgů a neurologů takřka 20 hodin.

Po vstupu do týmu v březnu letošního roku šlo o první testování závodního vozu na dráze na letišti Duxford Airfield v Cambridgeshire na severu Londýna. Podle dostupných informací narazila Maria se svým vozem do zadní části týmového nákladního auta. Stalo se to na konci jízd, kdy už bylo po testech. Kolize proběhla v malé rychlosti, ale opravdu neštastně. Samotný monopost F1 se pod nákladní automobil vešel, ale její hlava už bohužel ne. Díky tomu utrpěla velmi vážná zranění hlavy a obličeje.

Maria de Villota je od roku 1992 první opravdovou řidičkou monopostu Formule 1. Vedoucí závodního týmu, John Booth, k tomu dále řekl, že probíhá důkladné vyšetřování, jak se tato neskutečná tragedie mohla stát.

 

Držíme Marii palce, aby se její stav brzo zlepšil, a aby její poranění zanechala co nejméně dalších trvalých následků.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.