Alternativní pohony jsou zejména v posledních měsících hodně sklonovaným slovním spojením. S kvalitou a cenou nafty a benzínu to jde z kopce. Navíc se objevují zaručeně pravdivé informace, že ethanol v podobě paliva E85 je mnohonásobě lepší než benzín.

U švýcarského vývojáře Switzer se tomu podívali na zoubek pořádně. A také podívali… Výsledkem je Switzer F900 Flex-Fuel. Původně šlo o Porsche 911 (997) Turbo. Při pohledu do motorového prostoru můžeme vidět spoustu aftermarketových dílů z dílny úpravce. Je to nutné proto, aby auto při spalování jiné směsi správně pracovalo.

Kromě levnějšího provozu slibuje Switzer vyšší výkon. U modelu Switzer F900 Flex-Fuel slibuje výkon až 912 koní! Nedocílili toho samozřejmě pouze doplněním několika nových dílů do motoru, ale bylo nutné namontovat větší mezichladiče, nové výfukové potrubí a samozřejmě přizpůsobení programu v řídící jednotce.

 

Auto vzniklo pro soukromého majitele, jehož požadavek byl: Postavte mi auto, které bude stále možné užívat denně, ale musí jít o opravdového zběsilého vlka v rouše beránčím, ale aby ho tankování nepřivedlo na buben. A povedlo se! Co myslíte?

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.