G70 – studie kompaktního automobilu s minimální hmotností a propracovanou aerodynamikou

Suzuki představuje vizi příští generace globálního kompaktního automobilu. Podařilo se u ní dosáhnout extrémně nízké hmotnosti 730 kg a o 10 % nižšího koeficientu odporu vzduchu, než jaký vykazují sériově vyráběné malé vozy Suzuki. Díky těmto parametrům produkuje koncept G70 poháněný zážehovým motorem jen 70 g/km CO2.

 

 

Swift Range Extender – kompaktní elektromobil s rozšířeným dojezdem

V roce 2010 představilo Suzuki na Ženevském autosalonu studii plug-in hybridu postavenou na základě minulé generace modelu Swift. Další vývoj ekologicky zaměřených technologií vyústil do konceptu nazvaného Swift Range Extender na bázi současné generace oblíbeného malého vozu.

Pohon vozu zajišťuje elektromotor. Na plně nabité lithium-iontové akumulátory ujede Swift až třicet kilometrů. K prodloužení dojezdu slouží malý spalovací agregát, který však nepohání přímo kola, ale slouží jako generátor pro dobíjení baterií uložených v zavazadlovém prostoru. Díky tomuto řešení mohou být akumulátory menší, lehčí a levnější než u elektromobilů klasické koncepce, a navíc se podstatně rychleji dobíjejí.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.