Subaru pro své domácí japonské zákazníky připravilo speciální edici modelu Legacy. A čím je speciální? Pracovali na ní totiž v Subaru Tecnica International – spíš známe z označení STI používaného na Imprezách.

V nabídce budou obě karosářská provedení – sedan i kombi – v provedení 2.5i EyeSight tS. Vyrobeno pouze 300 kusů. Prodej startuje již nyní a bude ukončen zhruba 12.března příštího roku.

Upraven byl hlavně vzhled a ovladatelnost vozů. Čtyřválcový benzínový boxer o výkonu 127 kW/173 koní a 235 Nm je stále spojen s bezestupňovým CVT a zůstal v podstatě beze změn. Na karoserii přibudou spoiler pod přední nárazník, spoiler na záď (u kombi stříška, u sedanu odtrhová hrana na víko zavazadelníku), znaky STI a tS, do masky a mřížek v předním nárazníku poputuje mřížka s voštinovým vzorem, chromovaná koncovka výfuku a jako třešnička na dortu to završí nová 18″ kola.

 

Úpravy designu se neomezily pouze na exteriér, ale změny najdete také v interéru. Kabina byla vylepšena novým obložením v titanově šedé barvě doplněným o decentní červené detaily startovacího tlačítka či nového znaku na středu volantu nesoucí, stejně jako řadící páka, navíc emblém STI.

Lepší ovladatelnost zajistí již zmíněná větší kola doplněná o nové pružiny a tlumiče, jež mají tvrdší naladění a jsou kratší. Auto tak poputuje o několik desítek milimetrů blíže k asfaltu. Nové je také uložení stabilizátorů a podobné drobnosti, které byste na první pohled nečekali.

Cena byla stanovena na 3 528 000 Yenů, v přepočtu tedy cca 900 tisíc Kč.

-PS-