Volkswagen Beetle je stylový nejen s klasickou karoserií, ale i bez střechy. Proč si tedy neudělat radost a pod stromeček si ho neobjednat? Kdo si objedná k letošním Vánocům zcela nový Volkswagen Beetle Cabriolet, může si už v květnu příštího roku užívat jízdy s větrem ve vlasech. Třetí generace legendy je totiž již dnes možné objednat v předprodeji u českých prodejců Volkswagen za atraktivní ceny.

Vstupní model Basic poháněný úsporným motorem 1.2 TSI o výkonu

 

77 kW/105 k v kombinaci s šestistupňovou mechanickou převodovkou stojí 484 900 Kč. Cena ještě stylovějšího modelu Beetle Cabriolet Design se stejným motorem byla stanovena na 504 900 Kč. Sportovního ducha v sobě nezapře vrcholný model Beetle Cabrio Sport 1.4 TSI s motorem o výkonu 118 kW/160 k a manuálně řazenou převodovkou, který přijde na 600 900 Kč.

Volkswagen Beetle Cabriolet vstupuje na český trh ve třech verzích jako plnohodnotný otevřený čtyřmístný vůz s prostorným a komfortním interiérem a zavazadlovým prostorem o objemu 225 litrů. Bohatá sériová výbava atraktivní novinky se shoduje s klasickým modelem Beetle. Nejnápadnější změnou je samozřejmě plátěná skládací střecha, která se plně automaticky otevře nebo zavře během deseti sekund, a to i za jízdy rychlostí až 50 km/h. Tuto elektrickou plátěnou střechu si zákazníci navíc mohou objednat ve dvou barevných variantách.

Výbava Basic zahrnuje mimo jiné rádio RCD 310, manuální klimatizaci, tempomat, elektronický stabilizační systém ESC, asistenta pro rozjezd do kopce a celou řadu dalších prvků. Verze Design k výše uvedenému výčtu přidává například 16″ kola z lehké slitiny, mlhové světlomety s funkcí statických odbočovacích světel a komfortní sedadla vpředu. Sport zaujme 17″ koly z lehké slitiny, automatickou klimatizací Climatronic, sportovními sedadly vpředu a sportovním podvozkem.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.