Rally Madeira, sedmý podnik evropského šampionátu, přinesla notnou dávku zklamání pro jeho vedoucí posádku Juho Hänninena s Mikko Markkulou. I když finští piloti týmu ŠKODA Motorsport dlouho bojovali s nepřízní osudu, dokázali držet po celou soutěž pódiové umístění. Až problémy s elektrikou v poslední rychlostní zkoušce celé soutěže znamenaly pád na konečné sedmé místo. Přesto však Hänninen s Markkulou dokázali navýšit své vedení v hodnocení Mistrovství Evropy.

Do poslední rychlostní zkoušky startovali Hänninen s Markkulou na třetí pozici, proto Juho Hänninen neskrýval zklamání: „Myslím, že jsme zde předvedli velmi dobrý výkon a nebýt smůly v obou etapách, mohli jsme zde bojovat o pódium. Jsme nyní samozřejmě zklamaní, byla to krásná soutěž, ale je potřeba se dívat dopředu. I nadále vedeme hodnocení Mistrovství Evropy, a to je pro celý tým nejdůležitější.“

Hänninen s Markkulou ztratili na RZ3 téměř 50 vteřin kvůli dvojitému defektu pneumatiky. I přes nepřízeň osudu svůj boj o lepší umístění nevzdali a zajeli v celkem devíti rychlostních zkouškách nejrychlejší čas. Vítězem Rally Madeira se stal domácí pilot a loňský vítěz Bruno Magalhaes, druhý dojel jeho kolega Vítor Sá.

 

Evropský šampionát pokračuje na přelomu srpna a září (31. srpna – 2. září) českou Barum Rally Zlín. Soutěž je rovněž součástí šampionátu IRC a českého mistrovství. Na všech třech frontách bojuje značka ŠKODA zatím úspěšně o mistrovský titul.

Tisková zpráva/-PS-


Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.