Nový Golf bude lehčí a bezpečnější než dříve. Světová premiéra by se měla odehrát v říjnu na autosalonu v Paříži a prodávat by se měl už začátkem roku 2013.

VW Golf sedmé generace bude sdílet novou modulární platformu MQB. Tu koncern Volkswagen bude používat pro všechny středně velké modely – včetně nového Audi A3, SEATu Leon či nového Audi TT.

Při použití platformy MQB bude Golf o 45 kg lehčí, zatímco bude celkově delší a širší. Nejen to dává novému modelu agresivnější vzhled. Dalo by se očekávat, že celkový design bude evoluční s ostřejšími záhyby na karoserie a štíhlejšími světlomety.

 

Nižší hmotnost přispěje ke snížení emisí a spotřeby, stejně tak, jako řada nových tří- a čtyřválcových benzínových i dieselových motorů. Technickým vrcholem bude motor 1.4 TSI s možností deaktivace „nepotřebných“ válců. Plug-in hybridy a plně elektrické modely byly rovněž potvrzeny a zapomenout by se prý nemělo ani na modely GTI a R. Kupující budou mít na výběr šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku DSG.

Golf se bude i nadále nabízet v provedení se třemi nebo pěti dveřmi. Výbava bude odpovídat spíše prémiovým modelům, budeme si moci zvolit adaptivní tempomat nebo řadu elektronických bezpečnostních pomocníků.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.