Sedmá generace Volkswagenu Golf se už prohání po silnicích a dokonce rovnou ve své „vrcholné“ verzi GTI. Fotografové auto přistihli při testování na okruhu Nürburgring.

Auto bude mít zcela jinou karoserii než aktuální generace. Jak velí doba, bude více vybavené, ale lehčí, výkonnější a nabídne nižší spotřebu. Tento prototyp má na sobě opravdu důkladné maskování, ale na viditelných detailech jako jsou velké brzdové kotouče nebo dvojice koncovek výfuku jasně prozrazuje, že nejde o obyčejného Golfa.

Golf sedmé generace bude stejně jako Audi A3, SEAT Leon nebo nová Octavia používat platformu MQB a díky tomu a díky hliníkové střeše a podobně, spadne hmotnost až k 1 300 kg.

 

Pod kapotou by měl zůstat „starý dobrý“ přeplňovaný dvoulitr s kódovým označením EA888. Výkon by se měl pohybovat kolem 240 koní, což by odpovídalo dnešní edici Golf GTI Edition 35. Tipujeme, že by se z 0 na 100 km/h mohl dostat pod 7 sekund a maximální rychlost by mohla vzrůst až k hranici 250 km/h.

Do auta se nastěhuje také více elektroniky v podobě bezpečnostní výbavy, která bude zahrnovat například ESP + brzdové asistenty, hlídání únavy řidiče, automatické parkování a podobně.

Golf GTI by mohl být představen v září na autosalonu v Paříži a prodávat by se mohl už začátkem roku 2013.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.