Po premiérách Škody Rapid a nové Škody Octavia minulý rok, vyhlíží všichni fanoušci další z chystaných šesti novinek pro letošní rok – vlajkovou loď, model Superb, který se podařilo novinářům z britského automobilového serveru carscoop zachytit při testování. I když je vůz řádně zakryt, je jasné, že chystaná vlajková loď automobilky Škoda rozhodně nezklame. Karoserie se promění jen lehce. Základem bude přiblížit se novému designovému jazyku již představených modelů Rapid a Octavia.

Dle fotografií a prvních neoficiálních informací se facelift zaměřil zejména na přední část. Zcela nová a výraznější bude mřížka chladiče, světla s integrovaným LED denním svícením a nově tvarovaný bude také nárazník. Lehkým úpravám se nevyhnula ani zadní část vozu. Nově tvarovaný nárazník, který pozbývá výřez na registrační značku a přepracovaná koncová světla jasně naznačují, že Superb si své spokojené zákazníky jistě najde.

Bohužel jsme zatím neměli možnost zahlédnout fotky interiéru, ale předokládáme, že v kabině vozu přibude několik dalších variant jak vybavení tak i použitých materiálů. Superb byl vždy něco luxusnější a modernější než Octavia, a tento stadart si udrží i v novém balení.

 

S novou Octavií i Rapidem jsme se svezli a jsme zvědaví na to, až budeme mít možnost provětrat faceliftovanou vlajkovou loď automobilky Škoda.

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.