Občas se stane, že nové modely nebo nové generace automobilů utečou ještě před jejím oficiálním představením. Vlastně se to stane vždy, občas ale utečou třeba z patentového úřadu jako v případě Porsche 918 Spyder.

Z čínského patentového úřadu unikly na internet obrázky sériové podoby supersportovního Porsche 918 Spyder. I když už známe prototypy ze spy fotek a videí takřka dokonale, sériová verze bude ještě trochu odlišná – jiné však budou pouze drobnosti. Jiná jsou například vnější zpětná zrcátka, blikače nebe přepracovaný přední nárazník.

Porsche 918 Spyder má nahradit poslední opravdový supersport automobilky z Zuffenhausenu – model Carrera GT – a k tomu mu má pomoci hybridní pohonné ústrojí kombinující benzínový motor V8 o objemu 4,6 litru a dvojici elektromotorů – jeden vpředu a druhý vzadu. Výkon spalovacího motoru má být okolo 580 koní a 500 Nm, elektromotory dají v součtu cca 250 koní. Konečný výkon celého pohonného ústrojí se odhaduje na 800 koní a 780 Nm.

 

Vzhledem k tomu, že jde o velmi složitý stroj a jeho vývoj byl velmi drahý, promítne se to i na jeho prodejní ceně, která bude na hranici jednoho milionu dolarů.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.