Od roku 2004, kdy byla představena druhá generace Škody Octavia, se toho moc nezměnilo. Výraznějším faceliftem prošla v roce 2009, kdy na auto putovaly nové přední světlomety, nová zpětná zrcátka, lehce se pozměnila zadní světla a interiér. To se však již příští rok s příchodem zbrusu nové generace nejprodávanějšího modelu mladoboleslavské automobilky změní. Nová generace modelu Octavia naváže na novou designovou linii, která byla započata u modelu Citigo a pokračuje i u Rapidu.

Šéfdesignér automobilky Škoda, Josef Kabaň, k nové generaci modelu Octavia řekl: „Nová Octavia je hotova, vše je připraveno a věřte mi, vypadá hodně sportovně. Myslím, že se vám bude líbit. Pokaždé, když se na ni podívám, jsem spokojený. Teď už zbývá ji jen důkladné otestovat a vychytat případné mouchy.“

Octavia se bude, jak je u ní zvykem, nabízet v karosářském provedení liftback – tvary připomínající sedan, ale s prakticky se otevírajícími dveřmi zavazadelníku včetně okna – a kombi. Obě varianty budou pětidveřové. Nová generace bude sdílet podvozkovou platformu MQB, na níž stojí i sesterské modely SEAT Leon, Audi A3 nebo Volkswagen Golf. Nová generace Škody Octavia se veřejnosti ukáže na autosalonu v Ženevě příští rok.

 

Fotografie kamuflovaného vozu byly pořízeny během testovacíh jízd na Nurburgringu.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.