Hybridní BMW i8, které automobilka představila na podzimním frankfurtském autosalonu, se pilně testuje. Už jsme si ho jednou při testech ukázali, ale fotky nebyly moc kvalitní. Na dnešních fotografiích můžeme, i přes značné maskování, vidět, že se sériový model od koceptu, který si už zahrál i ve filmu, příliš lišit nebude.

V útrobách BMW i8 se očekává opravdu silné hybridní pohonné ústrojí. Původně plánovaný naftový motor o objemu 1,5 litru nahradí zážehový o stejném objemu, bude umístěn vzadu a bude pohánět zadní kola. Vpředu bude umístěn elektromotor, který bude pohánět přední kola. Oba motory se o pohon budou starat vždy dohromady. Přesné údaje zatím nejsou příliš jasné a liší se, proto si počkejme na nějaké bližší informace. Jediné, co se neliší, je zrychlení z 0 na 100 km/h, které bude pod 5 sekund! BMW i8 bude tedy na paty šlapat i nejsilnějším BMW modelům: M5 (4,3 sekundy) a M3 (4,6 sekundy).

S těmito výkony by vás nejspíše ani nenapadlo, že budete jezdit pouze za pár litrů na 100 kilometrů. Píše se o kombinované spotřebě paliva (dle Evropské zkušebního cyklu) nižší než 3 l/100 km a průměrné reálné spotřeby paliva o pět až sedm litrů.

 

„Í-osmička“ se bude vyrábět v továrně BMW v Lipsku od poloviny roku 2013 a první prodejní kousky dorazí k dealerům na počátku roku 2012. Cena se odhaduje kolem 200 000 amerických dolarů, což je 3 800 000 Kč. A to je dost peněz!

-PS-

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.