Po nějaké době byla opět při testování zachycena trojková řada od BMW, tentokráte ve verzi kombi, kterou u BMW označují jako Touring.

Auto poroste do všech směrů, to znamená větší vnitřní prostor pro cestující a jejich zavazadla. Auto bude o mnoho praktičtější než aktuální generace. Zadní sedadla by se měla sklápět v poměru 40:20:40 a to, že se okno v kufrových dveřích může otevřít zvlášť zajisté praktičnosti pomůže také.

Zvenku se nová „trojka“ odkazuje na nejnovější modely (zejména třídu 7 a X1). V přední části na první pohled zaujmou velké ledvinky (mřížky chladiče) a zdá se, že budou dokonce větší než u třídy 5. Zadní část pak nabídne pro BMW typické světlomety tvaru „L“ se svítícími proužky.

 

BMW i v řadě 3 představí nejmodernější technologie Efficient Dynamics. Stejně jako v třídě 1, bude se v třídě 3 nabízet aktivní hybridní model, který bude používat nový tříválcový benzínový motor s elektromotrem. Úspoře energie a pohonných hmot zajisté také pomůže solární střešní panel a zařízení rekuperace brzdné energie, stop-start a další „vychytávky“.

Nové BMW třídy 3 ve verzi kombi bude odhaleno na podzim na autosalonu v Paříži a do prodeje by mělo přijít na začátku roku 2013.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.