Audi přechází na nový design, a tak se musí postupně upravit celá paleta nabízených modelů. Rýsuje se už i nová A3, která byla zachycena při testování v severní Skandinávii. Nová A3 bude oficiálně představena ještě tento měsíc a tyto obrázky ukazují její novou tvář.

Jasně rozeznatelná je příď se stupňovitými světlomety, velkými lichoběžníkovými mřížkami a ostře řezanou kapotou. I přesto, že obří světlomety ve stylu Rallye speciálů jsou určeny pouze pro testování, na autě vypadají zajímavě 🙂 Na fotkách je sice zachycen model se třemi dveřmi, Audi však potvrdilo, že se můžeme těšit i na pětidveřový Sportback, Coupé, Avant a Cabriolet.

Zvenku se „Átrojka“ tváří nápadně podobně jako její sourozenci A4, A5 nebo A6. Pod kabátem nicméně jde o zcela novou podvozkou platformu koncernu VW s označením MQB. Ta se vyznačuje významným využitím hliníku a lehkých ocelí a to znamená, že nový model bude vážit až 80 kg méně než odcházející verze.

V interiéru se také děly velké věci. Starý interiér Audi A3 vzal za své a ten „nový“ bude kombinací modelů A1 a A6. Změnou projde i Audi MMI systém. Pod kapotou budou výhradně přeplňované motory (benzínové a naftové). Základem bude benzínový motor 1,2 o výkonu 105 koní  a vrcholem bude (zatím) „dvoulitr“ s výkonem 211 koní.

-PS-