Mercedes-Benz testuje a představuje nové modely jako o závod. Přistižen při testech byl i nový Mercedes-Benz třídy S, který se na trh chystá příští rok. Auto je stále zahaleno do „samolepkového oparu“, ale zdá se, že bude opět o trochu větší než stávající model.

Pod kapotou můžeme očekávat, přeplňované šesti- a osmiválcové motory s přímým vstřikováním paliva, ale další detaily zatím známy nejsou. Počítat bychom měli také s hybridem, který bude schopen zrychlit z 0-100 km/h za méně než šest sekund a jezdit bude průměrně kolem 3,3 litru banzínu na 100 km!

Zapomenout nesmíme ani na nejsilnější verzi AMG. Pod kapotou se nejspíše ukryje strojovna V8 o objemu 5,5 litru přepňovaný dvěma turby, který vystřídá nynější nepřeplňovanou „šest-trojku“.

 

V interiéru budeme moci najít všechny nové moderní technologie a doplňky. Základem bude high-tech přístrojová deska s dvěma širokoúhlými LCD displeji. Ty budou nahrazovat nejen klasické analogové budíky, ale budou sloužit pro veškerou komunikaci řidiče s autem. Ten druhý bude multifunkční a dotykový pro ovládání klimatizace, satelitní navigace a zábavních a komunikačních systémů na palubě.

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.