Ze srovnávacího testu dvou vozů Fiat Punto vyšel vítězně ten s pohonem na LPG. V dojezdové vzdálenosti porazil svého benzinového kolegu o celých 74,6 kilometrů. Test, který se konal 21. listopadu, připravilo české zastoupení automobilky Fiat a jeden z největších dodavatelů LPG na českém trhu. Řidiči obou vozidel Fiat Punto před započetím jízdy načerpali palivo za 200 korun a vyrazili ve stejný čas stejnou trasou z Hustopečí na jižní Moravě. Cílem testu bylo zjistit, který vůz dokáže za danou částku dojet dál.

Aby se předešlo zkreslení výsledků kvůli odlišnému stylu jízdy, přibližně v půlce testu si řidiči vozy vyměnili. Ze stejného důvodu byla zvolena i trasa jízdy. Oba vozy zavedla jak do rušného provozu města, tak na silnice první třídy a na dálnici. Tak bylo navíc zabráněno zvýhodnění jednoho pohonu v určitých podmínkách. Test proběhl se dvěma vozy Fiat Punto, jeden s benzinovým motorem 1.2 a druhý s motorem 1.2 LPG.

 

Fandili jsme Fiatu Punto s pohonem na LPG a jsme upřímně rádi, že i tento test prokázal, jak je provoz na LPG pro zákazníky výhodný. Vozy na alternativní paliva mají obecně v naší společnosti plnou podporu. Důvodem je kromě jejich ekonomického provozu také šetrnost k životnímu prostředí a bezpečnost. U autorizovaných dealerů Fiat si můžete nechat přestavět na LPG nový i ojetý vůz a na nové přestavené vozy se navíc vztahuje dvouletá záruka,“ uvedla Klára Buřičová ze společnosti Fiat ČR. „Test názorně předvedl, že se při dnešních cenách benzinu a nafty opravdu vyplatí investovat do přestavby vozu na LPG,“ zhodnotil výsledek Lubomír Sáček, odborník na LPG pohon ze společnosti Flaga.

Finanční výhody LPG již brzy pocítí také šťastný výherce tipovací soutěže, která byla s testem spojená. V ní měli soutěžící za úkol uhádnout, které auto dojede dál a o kolik kilometrů. Výsledek byl opravdu těsný, nejbližší tip byl 74,4 kilometrů pro Fiat Punto na LPG. Jeho autor vyhrál přestavbu svého vozu na LPG zdarma.

 

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.