Letos je tomu 10 let, kdy se dala dohromady dceřiná společnost automobilky Mercedes-Benz Smart a německá tuningová společnost Brabus. Spojení mělo přinést sportovní nádech do jinak poněkud „obyčejných“ vod malých vozů.

Během uplynulých deseti let udělaly Smarty upravené od Brabusu radost více než 50 000 zákazníků, a protože deset let už je slušnný milník, obě společnosti se rozhodly oslavit ho speciální edicí Smartu ForTwo omezeonu 100 kusy. Takže pokud máte zájem, měli byste si s objednávkou pospíšit. 🙂

 

10th Anniversary Edition, jak se oficiálně jmenuje tenhle povedený prcek, je po motorové stránce stejný jako již známý ForTwo od Brabusu. Pod kapotou tedy najdeme přeplňovaný benzínový tříválec, který se chlubí výkonem 102 koní, maximální rychlostí 155 km/h a zrychlením z nuly na 100km/h za 8,9 sekundy. A to je na původně nákupní tašku opravdu parádní výkon.

Rozdíl mezi klasickým ForTwo od Brabusu a touhle ediční verzí je tedy spíše jen vizuální a také bezpečností. Auto bylo ještě více zpevněno a nalakováno do speciální stříbrné barvy „Liquid Silver“, v překladu tekuté stříbro.

Aby bylo hned na první pohled jasné o jaký vůz se jedná, je vpředu v masce i vzadu na víku kufru umístěno jasně červené logo Brabus. Červená je i tenká linka, která vede po obvodu matně šedých kol určených jen a pouze pro tuto edici ForTwo.

Uvnitř vozu najdete naprosto luxusní černě čalouněné kožené sedačky s červenými švy. Červené detaily se linou celým vozem, ať už jde o červené švy na volantu, červeně lakované detaily na palubní desce nebo o výplně dveří. A ještě jeden detail se mi opravdu líbí. Startovací tlačítko je umístěno na knoflíku v hlavici řadicí páky. 🙂  A abyste opravdu věděli,  že jde o speciální a přísně limitovanou edici, je na palubní desce před spolujezdcem umístěn štítek s pořadovým číslem vašeho vozu.

Tak jak se vám výroční Smart ForTwo od Brabusu líbí? Já myslím, že je to povedená oslava 10 let spolupráce. 🙂

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.