Slovinci o sobě dávají vědět! Z jejich dílen vyjíždí první superauto s názvem Tushek Renovatio T500. Představí se již za pár týdnů na přehlídce Salon Privé, která začíná 5.září 2012.

Automobilka Tushek byla založena slovinským závodníkem Aljosem Tushekem, který pro svůj supersport použil základy (podvozek) slovenského K1 Attack, ale speciálně při pohledu na zadní část auta v sobě inspiraci karoserií K1 Attack nezapře… Na podvozek pak navrhl, vyrobil a usadil karoserii z karbonových vláken a do ní schoval silný motor z Audi RS4. Motor je uložen uprostřed a přes manuální šestistupňovou převodovku pohání zadní kola. Docela přemýšlím, jak si s výkonem 444 koní z motoru V8 o objemu 4,2 litru poradí…

Hmotnost vozu je pouhých 1 090 kilogramů. To dovolí sprint z klidu na 100 km/h za pouhé 3,7 sekundy a maximální rychlost o 11 km/h překoná magickou třístovku!

 

Ručně vyráběný Tushek Renovatio 500 se bude prodávat za cca 300 tisíc Euro, což je necelých 7,5 milionu Kč. Má otázka tedy zní: Koupili byste si tohle auto i když za stejnou cenu můžete mít třeba Lamborghini Aventador nebo dvě BMW M3?

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.