Vyrazili jsme na první ze Škoda Parků do Harrachova, abychom si naživo, stejně jako tamější lyžaři, zaměstnanci a obyvatelé, poprvé prohlédli novou generaci škodováckého bestselleru, model Octavia.

Zima se jen pár dnů předtím konečně naplno dostavila a vystrčila své drápky, takže i díky dostatečné sněhové pokrývce nejen v nížinách, ale především na horách, si milovníci zimních sportů konečně přijdou na své. A v Krkonoších to bylo vidět. Všude spousta lidí – nejen lyžařů, ale i turistů, kteří se, stejně jako my, jen tak procházeli.

U sjezdovky bylo připraveno několik modelů s pohonem 4×4, které si mohli zájemci po zaregistrování sami vyzkoušet za volantem a věřte mi, auta se na svých parkovacích místech ani neohřála. Zájemců byla spousta, a tak Superby 4×4 a Yeti 4×4 jezdily neustále.

 

To ale nebylo to, co nás do Harrachova přitáhlo. Chtěli jsme si prohlédnout novou generaci nejprodávanějšího modelu automobilky Škoda. Vystaveny tu byly dva vozy: jeden sériový a druhý ověšený originálním příslušenstvím. Byly to ty nej modely, které automobilka nabídne. Sériový stříbrný vůz byla Octavia v nejvyšší výbavě Elegance s dosud nejsilnějším benzínovým motorem 1,8 TSI o výkonu 132kW/180 koní s manuální převodovkou a druhý, modrý poladěný, byla také Elegance, ovšem s naftovým dvoulitrem o výkonu 110 kw/150 koní. Oba vozy svou cenovkou překročily 700 tisíc Kč. Podívejte se na všechny ceny nové Octavie.

Po prvním statickém seznámení s Octavií musím uznat, že se povedla. Otázkou ale je, jak bude vypadat v základní výbavě bez velkých kol, bixenonových světlometů a podobně… Naopak už se nemůžeme dočkat oficiálního představení vrcholné verze RS!

Při pohledu na auto se však nemohu ubránit tomu, že mi naživo (ještě více než z prvních fotografií) připomíná minulou generaci Audi A6 před faceliftem, a to jak tvarem (hlavně zadních) světlometů, tak i bočním profilem. Neviděl bych to ale jako chybu, protože celkově se auto povedlo a nový design byl od Rapida (ten tu byl vystaven také) dotažen ještě o kus dál.

Podívejte se na fotky a řekněte nám, jak nová generace Škody Octavia působí na vás.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.