Škodovka to opět neuhlídala a ještě před oficiálním zveřejněním ceníku unikla první cena. Základní motorizaci (čtyřválcové 1,2 TSI 63kW/85 koní) v nejnižší výbavě a v zatím jediné představené karosářské variantě liftback pořídíme za 334 900 Kč, to je dokonce o 4 tisíce Kč méně než za kolik se prodává aktuální druhá generace. Původní předpoklady, že Octavia současně se zvětšením svých rozměrů zdraží, se nevyplnily. A to je jedině dobře.

Škodovka se, zdá se, poučila z velmi ambiciózní ceny menšího Rapidu, který začíná až na 289 900 Kč. Pokud tato auto postavíme vedle sebe a porovnáme je – design, velikost či možná výbava – rozdíl bude propastný a 50 000 Kč ho nemůže vyvážit. Na bližší soudy si budeme muset ještě chvíli počkat, minimálně do doby než se s novou Octavií svezeme. Už známe kompletní informace i plnou motorovou paletu.

Prodeje by měly odstartovat již příští měsíc a o měsíc později na autosalonu v Ženevě automobilka ukáže praktičtější chalupářskou variantu kombi. Ta se má na trh dostat v červnu letošního roku. Oficiální ceník automobilka zveřejní zítra a hned od zítra bude možné novou generaci Škody Octavia objednávat.

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.