Skleněná manufaktura dosáhla ve svém jubilejním roce nového výrobního rekordu. V roce 2011 bylo celkem vyrobeno více než 11 000 luxusních limuzín Phaeton. To odpovídá meziročnímu nárůstu o 50 procent. Rostoucí trend zaznamenal rovněž počet návštěvníků. Manufakturu loni navštívilo 145 000 hostů, což je o třetinu více než v roce 2010. V červenci 2011 byl přivítán miliontý návštěvník.

Skleněná manufaktura zvýšila kromě výroby také počet vozidel Phaeton, Touareg a CC předaných v manufaktuře zákazníkům. V roce 2011 si pro svůj nový automobil značky Volkswagen přijelo do Drážďan téměř 2000 zákazníků. To je o 80 procent více než v předchozím roce.

„Náš tým připravil společně se všemi partnery a dodavateli skvělý dárek k jubileu manufaktury,“ vyzdvihl výkony zaměstnanců Hans-Joachim Rothenspieler. Mluvčí managementu společnosti Volkswagen Sachsen GmbH vyhlíží s důvěrou i do budoucnosti: „Tuto vysokou úroveň udržíme i v roce 2012.“

 

Skleněná manufaktura prokázala v roce 2011 svou vysokou úroveň i jako vzdělávací instituce. Sebastian Hein byl vyznamenán jako jeden z nejlepších učňů koncernu Volkswagen v celosvětovém měřítku. Budoucí mechatronik pro osobní vozidla obdržel v listopadu za své vynikající výkony ocenění „Best Apprentice Award“ (Cena pro nejlepšího učně). Předtím byl Hein vyhlášen jako nejlepší učeň v oboru mechatroniky pro osobní vozidla ve Svobodném státu Sasko.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.