V 99% všech případů, kdy je na fotce kombinace slečny a auta, je slečna jen modelka, která s autem nemá nic moc společného, ale výjimka potvrzuje pravidlo. Dnes vám chceme představit Andreu Friedrich, která kromě docela úspěšné kariéry modelky, má na kontě také několik úspěchů v realitách, vyhrála Miss Yamaha 2012 a stala se tváří akce Moster Energy Girl. No a protože se nejspíš nudila, rozhodla se udělat si ještě závodní licenci pro sérii závodů Nürburgring-based VLN a GLP.

A čím bude tahle krásná blondýnka jezdit? Společnost BBM Motorsport pro ni připravila VW Golf GTI pětkové řady, který má teď ovšem se seriovým GTI má pramálo společného.

Už jen celý název auta BBM Motorsport Golf GTI V Club Sport napovídá, že tahle potvora bude asi pořádně upravená. Pod kapotou se schovává motor o objemu 2 litry s označením TSI, který dostal mimo jiné nové turbo. Kompletně upravené a přepracované je celé výfukové potrubí i chladič, takže tenhle Golf se může pochlubit hodnotami výkonu 336 koní a točivým momentem 460Nm. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 5,1 sekundy a nejvyšší rychlost je dokonce 275 km/h.

 

Tohle GTI se umí nejen parádně rozjet, ale umí i rychle zastavit. BBM Motorsport schovali pod 18″ ultralehká kola brzdové kotouče o rozměru 355×32 mm se čtyřpístkovými třmeny. Na kolech jsou obuty semislicky o rozměrech 225/40 R18.

Žádnému opravdovému závoďáku nesmí chybět interiér s pořádným rámem a pouze dvě závodní skořepinové sedačky. Podle BBM Motorsport dosáhlo tohle GTI úctyhodného snížení hmotnosti až na 1 275 kg. Celková cena všech úprav se zastavila na částce v přepočtu půl milionu korun.

Tak pánové, co říkáte? Nechali byste se na okruhu vyškolit od téhle sličné závodnice? 🙂

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.