Volkswagen předal do vozového parku záchranných služeb Středočeského kraje sedm nových sanitních vozů Volkswagen Transporter se skříňovou nástavbou od společnosti System Strobel. Bestseller značky Volkswagen Užitkové vozy tak opět potvrdil své výsadní postavení v segmentu sanitních vozidel.

Dovozce značky Volkswagen Užitkové vozy do České republiky připravil ve spolupráci se společnostmi FD servis Praha a System Strobel speciální skříňovou nástavbu pro zdravotnickou výbavu na podvozku modelu Volkswagen Transporter 4Motion. Sedm nových sanitních Transporterů s uvedenou nástavbou bylo předáno do užívání záchranným službám Středočeského kraje.

Volkswagen Transporter s pohonem všech kol 4Motion je pro své univerzální vlastnosti a všestranné schopnosti ideálním vozidlem pro záchranné služby, které oceňují také jeho spolehlivost, jízdní vlastnosti, bezpečnost i velký vnitřní prostor pro poskytování nezbytné péče převáženým pacientům.

 

Nová nástavba System Strobel umožňuje svými užitnými parametry nahradit větší sanitní vozidla efektivnějším Transporterem. Nástavba splňuje hmotnostní rezervu pro zdravotnickou výbavu sanitních vozidel kategorie C (260 kg). Integrované schůdky umožňují pohodlné a bezpečné nastupování a vystupování, zatímco zadní dvoukřídlé dveře jsou aretovány proti samovolnému pohybu pomocí magnetů. Boční posuv hydraulického stolu nosítek v rozsahu 40 cm usnadňuje naložení a vyložení ležícího pacienta.

Zdravotní materiál je bezpečně uložen ve skříňkách a zásuvkách, jež jsou udržovány v uzavřené poloze plynovými vzpěrami. Celkem tři kyslíkové láhve a pomocné přepravní prostředky mají vyhrazené místo v samostatných boxech s přístupem zvenku na levé a pravé straně. Do bočních posuvných dveří jsou integrovány lékařské kufry a odkládací pracovní plocha. Sanitní prostor se samostatnou klimatizací a zářivkovým osvětlením je vybaven dvěma otočnými a sklopnými sedadly. Příjemné prostředí uvnitř vozu během chladného počasí zajišťuje nezávislé topení.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.