Když automobilka Volkswagen předtsavovala své nejnovější Polo R WRC v Monaku, sami předtavitelé otevřeně doufali v úspěšný start v letošním ročníku mistrovství světa FIA WRC. A z onoho přání se plynule přešlo k velkým oslavám. Jak to tak vypadá, VW Polo se Sebastienem Ogierem za volantem  ještě pořádně zatopí všem již zaběhnutým značkám a jezdcům. V prvním závodě, který startoval v Monte Carlu, totiž Polo díky Sebastianovi skončilo na krásném druhém místě. Posádka ve složení  Ogier/Ingrassia hned od začátku jasně ukazovala, že nikomu nic nedá zadarmo.

Ve Švédsku, kde soutěž pokračuje, ukázala tahle dvojice zadní světla dokonce skoro neporazitelnému Sebastienu Loebovi, který svůj Citroën dovezl tentokráte na druhém místě, dokonce celých 41 sekund za prvním Ogierem. Ten ke svému vítezství dodal: „Je to prostě neuvěřitelné! Ani jsem nečekal, že Volkswagen dovedu k vítezství hned v druhém závodě sezóny. Je to ten největší moment mé kariéry.“ Vedení společnosti Volkswagen se pak přiznalo, že toto vítezství opravdu předčilo všechna očekávání.

Další závod sezóny 2013 WRC je Rally Mexico, které začíná už 8. března. Nechme se překvapit, jak se Sebastienovi bude dařit a zda udrží velice úspěšně nastartovanou soutěž.

 

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.