volkswagen-golf-gti-tcr

Sébastien Loeb Racing bude v roce 2018 závodit ve WTCR s Volkswagenem Golf GTI TCR

Autor: Pavel Srp - 5. 2. 2018

Závodník  Sébastien Loeb je prakticky po celou svoji závodní kariéru spojen s koncernem PSA, když závodil hlavně s Citroëny. V rámci nového ročníku okruhových závodů FIA World Touring Car Cup (WTCR) však bude jeho tým startovat s Volkswagenem.

To, že si závodní tým Sébastien Loeb Racing musel vybrat jinou značku závodního auta, než jsou ta z koncernu PSA, je dáno tím, že Citroën, s nímž na okruzích jezdili v šampionátu WTCC (šlo o model C-Elysée WTCC), už nemá potřebné homologace a nesplňuje předpisy pro šampionát WTCR.

Tým Sébastien Loeb Racing bude provozovat závodní vozy Volkswagen Golf GTI TCR. Pohání ho dvoulitrový přeplňovaný benzinový čtyřválec s výkonem 242 kW/330 koní a s točivým momentem 410 Nm. Poháněna jsou přední kola přes sekvenční převodovku. Závoďák je o 40 cm širší než běžný Golf GTI, což společně s nastavitelným přítlačným křídlem výrazně zvyšuje jeho stabilitu.

Za volantem uvidíme v letošním roce závodníky Roba Huffa, který vyhrál šampionát WTCC v roce 2012, a Mehdi Bennaniho, který je šampionem WTCC z roku 2016.

Šamionát WTCR vznikl sloučením okruhových WTCC (World Touring Car Championship) a TCR International. Naopak byly zrušeny klasické závody TCR, ale i ETCC (European Touring Car Championship), v jehož posledním ročníku vyhrál český jezdec Petr Fulín se SEATem

Štítky: , , , , , , , , , , , ,