SEAT pokračuje v dlouhodobé podpoře české atletiky a i nadále je významným partnerem Českého atletického svazu (ČAS). Diváci se proto mohou setkávat se značkou SEAT i na letošních významných atletických podnicích pořádaných Českým atletickým svazem. Sportovní duch, radost z vítězství, lehkost a dynamika – to vše mohou lidé prožívat jak při atletice, tak i za volantem vozů SEAT, což ostatně již řadu let potvrzují vybrané osobnosti české atletiky, které mají s řízením vozů SEAT bohaté zkušenosti.

„Sportovní duch vozů SEAT se odráží nejen v naší podpoře sportovních akcí, týmů i jednotlivců ale i v jejich oblibě mezi lidmi, kteří sportovně smýšlí,“ říká Michal Čížek, vedoucí divize SEAT společnosti Import VOLKSWAGEN Group. „Proto nás velmi těší, že můžeme pokračovat v podpoře českých atletů. S celou naší strategií to velmi dobře koresponduje.“

 

SEAT je v letošním roce partnerem deseti atletických mistrovství České republiky. Začátkem července se například uskuteční mistrovství ČR mužů a žen v Brně, na září jsou do programu zařazena mistrovství ČR do 22 let (Písek), mistrovství ČR družstev (Praha) a mistrovství ČR v silničním běhu (Běchovice-Praha). SEAT podpořil rovněž dvě mezistátní utkání v chůzi, která se uskutečnila v dubnu v Poděbradech. V červnu se příznivci vrcholné atletiky dočkají na pražském stadionu Juliska dalšího galapředstavení současné světové atletické špičky při 18. ročníku Memoriálu Josefa Odložila EAA Premium Meeting, kterého se stal SEAT partnerem. Společnost SEAT se spolu s Auto Heller stala také hlavním partnerem červencového Mistrovství Evropy v atletice do 23 let v Ostravě. V listopadu nebude SEAT chybět ani na pravidelném každoročním vyhlášení ankety Atlet roku, v níž jsou oceňováni nejlepší atleti reprezentující Českou republiku.

Uznání za vynikající výkony poskytuje značka SEAT vybraným elitním atletům celoročně. Například sympatická a stále usměvavá Barbora Špotáková, světová rekordmanka a olympijská vítězka v hodu oštěpem, řídí v současnosti nový SEAT Exeo. „Můj program je nabitý, auto využívám především na delší vzdálenosti, třeba na soustředění či na závody. Je mi dobrým pomocníkem a tento model mi maximálně vyhovuje. Vejdou se mi do něj všechny potřebné věci, složím do něj i oštěpy a navíc je velmi pohodlné,“ říká Špotáková. SEATem jezdí rovněž šéftrenér Českého atletického svazu Tomáš Dvořák.

Na spolupráci se značkou SEAT nedá dopustit ani Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu: „Dlouhodobé spolupráce se SEATem si velmi cením a věřím, že společnou řeč najdeme i v dalších letech. Dynamičnost a moderní pojetí automobilů značky SEAT slaví úspěch například u světové rekordmanky v hodu oštěpem Barbory Špotákové. Vážím si faktu, že SEAT si pro svou podporu vybral právě atletiku a že je naše partnerství dlouhodobé. Domnívám se, že náš sport má co nabídnout a právě dynamika je vlastnost, která naše odvětví spojuje.“

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.