Dnešní doba velí všem automobilkám šetřit a zmenšovat. Bohužel, dalo by se říci, ale španělská automobilka SEAT se k tomuto diktátu postavila hrdě čelem a vyplatilo se. Nezůstala pozadu a ke konkurentům Volkswagen up! a Škoda Citigo představila svoje Mii, které si už od konce minulého roku můžete koupit také v ČR. A letos, na autosalonu v Ženevě, představí ještě úspornější verzi tohohle městského prcka.

Novinka ponese název Mii EcoFuel, a jak už sám název napovídá, půjde o extrémně spořivý vůz. Pod kapotou bude mít litrový benzínový tříválec, kterému s pohonem přední nápravy bude pomáhat pohon na CNG, tedy stejně jako u Citigo CNG Green tec a eco up!.

Kromě toho, že budoucí majitel nádrž na CNG natankuje za hubičku bude navíc šetřit životní prostředí, protože Mii EcoFuel vypouští do ovzduší pouhých 79 g CO2 na jeden ujetý kilometr. Nikdo se nemusí bát, že plnící tryska bude umístěná například někde v nárazníku a kazit tak vzhled auta. Naopak, bude krásně schovaná hned vedle klasického víčka nádrže. Pořizovací cena by se v Německu měla pohybovat kolem 12 050 Eur, tedy cca 300 000 korun! To není málo, když si uvědomíme, že za tolik se dá koupit o hodně větší a praktičtější Leon. Na české ceny si musíme ještě chvilku počkat. Snad nás české zastoupení automobilky SEAT nebude napínat dlouho. 🙂

 

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.