SEAT Mii získal prestižní ocenění, která podtrhují oblibu malého městského vozu španělské značky mezi spotřebiteli a zároveň vyzdvihují jeho univerzálnost, inovativní design a technická řešení.

Podle internetového hlasování čtenářů časopisu „Mujer Hoy“ je Mii „Nejlepším městským vozem“ ve Španělsku. Druhým úspěchem je vítězství v prestižní dánské anketě „Auto roku“. Tento titul získal již SEAT Leon v roce 2006. Ale cena udělená skandinávským motoristickým tiskem není jedinou dobrou zprávou pro SEAT Mii. Nejmenší vůz v produktové paletě společnosti SEAT se totiž na dánském trhu těší také značnému zájmu zákazníků. Tento faktor přispěl k tomu, že v letošním roce vzrostl prodej španělské značky v Dánsku o 63 %.

 

 

SEAT Mii, ideální partner do městských ulic

S celkovou délkou pouhých 3,56 metru má SEAT Mii ideální velikost pro jízdu ulicemi kosmopolitních velkoměst 21. století. Mii se dodává s prostornou třídveřovou nebo pětidveřovou karoserií v kombinaci s temperamentním a zároveň úsporným motorem 1,0 litru o výkonu 44 kW/60 k, resp. 55 kW/75 k. Na přání je rovněž možné objednat mimořádně ekologickou verzi Ecomotive. Španělský vůz do města nabízí navíc podmanivou dynamiku a pohotové reakce na povely řidiče.

Mii je také lídrem v oblasti inovativních technologií, mezi něž patří například městský bezpečnostní asistent City Safety Assist, který zvyšuje úroveň bezpečnosti v typických situacích městského provozu, neboť dokáže v nízkých rychlostech zabránit srážce s překážkou nebo alespoň snížit intenzitu nárazu. Dalším pokrokovým řešením v tomto segmentu je přenosný SEAT Media systém zahrnující mnoho atraktivních funkcí z oblasti zábavy, dále navigační systém, handsfree Bluetooth a rozmanité inovativní nástroje zvyšující hospodárnost jízdy.

SEAT Mii je ideálním partnerem pro moderní městský životní styl, který nabízí všechny typické vlastnosti modelů SEAT – inovativní design, sportovního mladistvého ducha a fascinující techniku.

Ceny za třídveřový Mii Reference s litrovým motorem o výkonu 44 kW (60 k) začínají v České republice na 182 900 Kč. Pětidveřové verze jsou o 9000 Kč dražší, cenový rozdíl mezi Reference a Style je 5000 Kč.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.