Nedávný vývoj technologií může způsobit to, že už nepoznáme vypuštěnou pneumatiku v důsledku průrazu. Společnost Rhinotire využívá proces k zesílení a ochraně pneumatiky za pomocí speciálního gelu naneseného na její vnitřní část. Tomuto gelu nedělají problémy různé hřebíky, vruty ani různé jiné ostré předměty na silnici. Společnost založená v New Jersey také zaručuje úsporu paliva, delší životnost samotné pneumatiky a snížení hlučnosti pneumatiky.

Tuto proceduru vyvinula společnost Rhinotire v Maďarsku, kde inženýři strávili 10 let zjišťováním, jak se vyhnout ucházející pneumatice. Po dlouhých letech přišli na polymer, který penetrovanou pneumatiku dokáže sám zacelit. Mezi další výhody tohoto polymeru patří až o 10% snížená spotřeba paliva, až o 30 dicebelů snížený hluk a až o 25% delší životnost pneumatiky a všechny tyto výhody jsou vykoupeny pouze o cca 0,5 kg vyšší hmotností.

Rhinotire  se pyšní tím, že jeden z hlavních výrobců pneumatik bude využívat tuto technologii ve většině svých produktů. V současné době je ústředí Rhinotire jediné pracoviště, kde jsou schopni speciální polymer na pneumatiku nanést, ale další jsou v plánu. Nanesení gelu stojí v přepočtu od 1500 Kč do 2000 Kč v závislosti na rozměrech pneumatiky.

 

Jste smolaři nebo jen prostě nechcete dojet (což je v moderní době opravných sad, nikoliv náhradních kol celkem problém) kvůli jedinému zbloudilému hřebíku? Tento produkt by se vám určitě vyplatil.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.