Před nedávnem byl v Praze otevřen Bar.Club PitStop a vzhledem k jeho automobilovému či spíše motorsporto zaměření, je vhodný pro nadšence do všeho rychlého. Bylo tedy jasné, že jsme dříve či později museli do tohoto podniku zavítat.

Prošli jsme rudými plechovými vraty, sešli pár schodů (zábradlí ze svodidel se bude hodit spíš při odchodu 🙂 ) a dostali jsme se do sklepních prostor. Tam nás přivítala příjemná PitCrew obsluha a prostředí evokující Indianapolis, tedy starou cihelnu. Bar dokáže nabídnout široké spektrum alkoholických, enrgetických nebo nealkoholických nápojů, ale nechybí ani káva Tonino Lamborghini.

Pokud zrovna nic pít nechcete, o zábavu budete mít postaráno díky několika televizním obrazovkám s naladěnými kanály jak jinak než o motorsportu. Samozřejmě není problém naladit ani Top-Gear. 🙂 Pokud vás televize nebaví, zahrát si můžete třeba na Playstationu 3.

 

Na zdech a podlaze nechybí různé závodnické artefakty získané od známých jezdců. Dokonalou atmosféru dotvářejí stoly s natištěnými závodními okruhy a židle se jmény slavných závodníků.

Když jsme dozkoumali výzdobu, přisedl si k nám majitel klubu Petr Nakládal, aby nás přivítal. Toho jsme bleskurychle využili a zeptali jsme se ho na pár otázek:

 • Co vás vedlo k založení baru s motivy motorsportu?
  Vždy jsem chtěl otevřít bar, ale ne jen bar sám o sobě. Vždy se mi líbil motorsport a nejen motorsport, ale i tuning a auta obecně. Kombinace baru a motorsportu byla tedy nasnadě. Navíc v Praze nic takového není. Proto jsem se pustil do PitStopu. Rádi uvítáme každého, komu voní benzín nebo nafta, ať jezdí na 4, 3 nebo jen na 2 kolech.
 • Jak dlouho vám trvalo, než jste PitStop otevřel?
  Téměř 2 roky. Bohužel prostory, které nyní vidíte, byly na začátku v dost neutišeném stavu a potřebovaly hodně práce. Nejnáročnější byla stavební adaptace.
 • Kde jste získal všechny ty artefakty z motorsportu, které tu všude okolo nás visí na zdech? A kterého si ceníte nejvíce?
  Mám spoustu známých a kamarádů, kteří se pohybují v motorsportu, takže většina toho je od nich. Mezi nejcennější příspěvky patří například vítězný věnec Jana Kopeckého z Barum rally 2009, zničený šotolinový disk Juho Hänninena či originál nárazník z vozu Subaru Impreza WRC Pettera Solberga.
 • Jaké máte plány do budoucna?
  Samozřejmě chci pokračovat ve výzdobě artefakty od dalších jezdců. Rád bych tu uspořádal nějaké tématické večery jako např. Porsche večer, Mercedes-Benz večer, atd… Dále bych tu chtěl uspořádat nějaké autogramiády známých jezdců a jiných slavných osobností. Mým snem by bylo, kdyby se mi podařilo dostat sem Vettela s Webberem!

Bar.Club PitStop je velmi příjemné a velmi stylové místo přesně pro nás, pro „petrolheady“ a jeho návštěvu určitě doporučuji. Jestli se stanete štamgasty nebo ne, záleží už jen na vás. A nebo už jste tam byli? Pokud ano, napište nám své názory na facebook! 😉

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.