Žádná automobilka nesmí zaspat a když se „otevře nová třída“ automobilů, musí hned přijít se svým zástupcem. Prodejní čísla jsou důležitá a trh neúprosný. Francouzský Renault tedy přemýšlí o tom, že postaví konkurenty pro Peugeot 3008 nebo Nissan Qashqai. Jako základ by mu pro to měl posloužit model Mégane. Podívejme se na obrázky, jak by asi Mégane SUV mohl podle britského Auto Express vypadat.

Mégane SUV by měl sdílet mechanické součástky s Nissanem Qashqai, ale designově by mělo být jasně na první pohled poznat, že jde o Renault, aby to nedopadlo například jako trio Mitsubishi Outlander, Peugeot 4008 a Citroen C-Crosser… Design by se měl hodně přiblížit konceptu Renault ZOE, který je v těchto dnech k vidění na Lipském autosalonu.

 

Nové „Renaultovo“ SUV by mělo být dlouhé kolem 4,5 metru a nabízet svezení pěti cestujícím. Podle zpráv nenabídne sedm míst jako Qashqai +2. Nepůjde ani o konkurenta pro sesterskou Dacii Duster.

Ze základní výbavy jmenujme dnes již téměř standartní prvky jako asistent rozjezdu do kopce, klimatizaci nebo elektrická přední okna.

Nabídka motorů by měla být celkem bohatá, a to jak naftových, tak i benzínových. Pod kapotou se objeví i některé motory z Nissanu. Pohon však budou zajišťovat pouze přední kola, čtyřkolka v nabídce nebude.

Mégane SUV by se na na trh měl dostat už v roce 2014 a bude stát proti takovým konkurentům, jakými budou nový Opel Mokka, Nissan Juke (i když zdědí techniku modelu Qashqai), Peugeot 3008 a podobně.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.