Renault byl sice pověstný tím, že jako francouzská automobilka nabízí měkká, plavná a pohodlná auta. To ale dnes už tolik neplatí a i s Renaultem pocítíte kvalitu českých silnic na vlastní chrup, zejména pak s verzemi Renault Sport, které jsou vůbec jedny z nejlepších ostrých předokolek na světě. S auty, jež pohání zadní náprava, však moc zkušeností nemá. To by mohlo, vzhledem k projektu Renault Alpine A110-50 Concept, znamenat problém. I proto se v rámci tohoto projektu hodlá Renault spojit s Caterhamem, který má naopak zkušeností s pohonem zadních kol na rozdávání.

S touto informací přišel britský motoristický server autocar.co.uk, jemuž ji prý sdělil Carlos Tavares, současný nejvyšší muž automobilky Renault. Platforma nového Renaultu Alpine je prý již hotová a čeká se pouze na potvrzení partnera (Caterhamu). Díky tomu by se obě automobilky mohly o náklady podělit. Caterham také plánuje novou generaci svého sporťáku, takže i pro něj by šlo o ušetření nákladů, protože by mohla stát právě na této nové společné platformě.

Obě společnosti jsou propojeny dokonce už dnes. V královské motoristické disciplíně Formule 1 totiž Renault týmu Caterham F1 dodává motory.

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.