To si takhle projíždíme v včera odpoledne centrem Prahy a najednou se před námi objeví kolona několika Jaguarů E-type čekajících na přejezd křižovatky. Nestává se nám to každý den a náhodou jsme u sebe měli foťák, takže jsme se rozhodli, že je vyfotíme. Jaké ale bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že jde o výlet francouzského Jaguar klubu Amicale Jaguar de France po Evropě…

Klub Amicale Jaguar de France vznikl už v roce 1986 a založil ho s několika kamarády pan Claude Clérici, který je dodnes jeho prezidentem. Klub spojuje všechny klasické Jaguary od prvních E-type V12, přes sedany Mk 2, S, 420 a 240.

Akce, při které jsme členy klubu potkali je každoroční „RAJA“ (Rallye de l’Amicale Jaguar Annuel, nebo-li každoroční rallye klubu) na silnicích po krásách Francie a Evropy. Podle internetových stránek klubu jde o deseti- až dvanáctidenní výlety v květnu. Tento rok se jim však „RAJA“ posunula na pozdější termín 20.června až 30.června 2012.

 

Snažili jsme se pro vás nafotit více fotografií a zjistit více informací, ale členové klubu nás s díky a omluvou odmítli s tím, že jde o soukromou akci a čeká je večerní program.

K nastolení atmosféry exkluzivních aut a krásného prostředí pražského centra vám tak budou muset stačit fotografie, které jsme stihli pořídit při průjezdu vozů centrem.

-PS-


Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.