Tomáš Ouředníček a David Křípal dojeli do cíle 12. etapy Rallye Dakar mezi městy Chilecito a San Juan na 32. místě a v celkové klasifikaci jim nyní náleží 33. příčka.

Na Dakaru každý den představuje závod sám o sobě. Bez ohledu na to, jak blízko je cíl, může se kdykoliv na cestě objevit nějaká překážka. Jako například kámen skrytý v písku, který 12. závodní den potrápil Tomáše s Davidem.

„Ráno začalo velmi brzy, jen po třech hodinách spánku, a stejně jako včera mechanici do té doby pracovali na autě. Jen 30 km po startu jsme do něčeho narazili a následky byly děsivé. Poškození ramene zadního kola a nápravy. David se to pokusil o spravit a Mathias Behringer opravu dokončil. Po dalších 20 kilometrech jsme v kamenitém horském terénu přišli o další minuty a později jsme zapadli v prašném písku zvaném fesh-fesh. Opět nás zachránil Mathias Begringer. Pak jsme už pokračovali s nejvyšší opatrností, abychom se vyhnuli dalším problémům. Navigace byla dnes poměrně těžká, ale David odvedl skvělou práci,“ shrnul 12. etapu Tomáš Ouředníček.

„Navigace byla dnes opravdu záludná, bylo tam hodně řek, někdy jsme dokonce museli jet přímo ve vodě. Kvůli kolizi s kamenem jsme ztratili dost času, ale jinak byl dnešek dobrý a do cíle jsem dojeli,“ dodal David Křípal.

Další v pořadí je předposlední etapa 40. ročníku Rallye Dakar. Posádky doufají, že 13. etapa jim přinese štěstí, ale čeká je 927 kilometrů do Cordoby s 368 km dlouhou rychlostní zkouškou. Duny kolem San Juan i závěrečná téměř WRC trať budou opět vyžadovat maximální nasazení a soustředění.