Čínská automobilka Qoros byla založena v roce 2007 a začátkem příštího roku začne postupně představovat své nové modely. První na řadě bude sedan s názvem GQ3.

Již nedávno jsme Vás seznámili se stručnou charakteristikou značky Qoros, která nyní představila první oficiální snímky svého nového sedanu GQ3. Ten se velikostí podobá například Focusu sedan a jeho konkrétní rozměry jsou 4,7 metru na délku, 1,8 m šířku, 1,42 m výšku a rozvor činí 2,7 metru. Uvnitř mohou zákazníci očekávat dostatek prostoru ve všech směrech a již v základu multimediální systém s osmipalcovou obrazovkou.

 

Oficiální výstavní premiéra Qorosu GQ3 se odehraje na březnovém autosalonu v Ženevě příštího roku. Prodeje v Číně začnou krátce poté a do Evropy se vůz dostane o několik měsíců později. Ale co vlastně označení GQ3 znamená? Písmeno G u automobilky Qoros ponesou sedany, Q značí jméno výrobce a číslovka 3 řadí vůz do C-segmentu, podobně jako u automobilky Mercedes-Benz.

Zatímco sedan si můžete v produkční formě prohlédnout na prvních snímcích, v nadpise zmiňované SUV HQ3 zatím vidíme pouze na krátkém videu. Vůz bude stát na platformě modelu GQ3, kterou vyvíjela rakouská firma Magna Steyr, ale jeho celková délka bude o něco menší – konkrétně 4,6 metru. Výstavní premiéra HQ3 by se měla odehrát z kraje roku 2014.

Značka Qoros nezapomíná uvádět, že své vozy vyvíjí s ohledem i na evropský trh a místní bezpečnostní standardy, tudíž bychom se měli dočkat bohaté vybavenosti airbagy a podobnými systémy a značka navíc očekává maximální hodnocení v nárazových testech NCAP.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.