Zatímco trhy cloumá krize, prodeje vozů klesají a nejeden výrobce zápasí s existenčními problémy, na příchod do Evropy se chystá zcela nová značka původem z Číny. Qoros Auto Co. Ltd má poměrně sebevědomé plány.

Automobilka Qoros vznikla na základě rovnocenného partnerství firem Chery Automobile, největšího čínského nezávislého výrobce automobilů, a Israel Corporation, světové průmyslové holdingové společnosti. A jak o nové značce rádo hovoří samo vedení – jedná se o výrobce bez minulosti a odkazu, díky čemuž si mohou vývojové týmy dovolit začít na čistém listu papíru.

Prvním vozem značky bude kompaktní sedan, jehož premiéra je naplánovaná na březnový autosalon v Ženevě. Máme očekávat design inspirovaný vkusem evropských zákazníků, kvalitní zpracování a materiály, uspokojivé jízdní vlastnosti a bezpečnost na úrovni. Toho všeho chce Qoros dosáhnout kromě jiného i spoluprací s takovými dodavateli, jako jsou například Magna Steyr, TRW, Microsoft, Continental, Bosch nebo Iconmobile.

 

Celkové budoucí portfolio značky se chce zaměřit na mladší zákazníky do 35 let věku, kteří si potrpí na konektivitu, kvalitní materiály a styl. V plánu je předně již zmiňovaný sedan, později se dostaví i hatchback a crossover.

Jak již bylo řečeno, první vlaštovka ve formě čtyřdveřového sedanu se představí již příští rok na autosalonu v Ženevě. První kusy se k čínským zákazníkům dostanou již koncem roku 2013, jejich evropské protějšky si počkají až na začátek roku 2014.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.