Mnohými milován a mnohými nenáviděn, Smart ForTwo. V blízké budoucnosti se dočká nové generace. Ta bude později doprovázena dalšími dvěma modely a nabídka automobilky se tak rozroste na tři vozy.

Ať už si o Smartu ForTwo myslíte cokoliv, jeho úspěch mu nemůžete upřít, a stejně tak nemůžete zastavit příchod nové generace. Ta byla vyvíjena ve spolupráci s Renaultem a objeví se z kraje roku 2014. Francouzská strana si ze spolupráce odnese příští generaci modelu Twingo, který se tak stane vozem s motorem vzadu. Už jsme ho dokonce přistihli při testován

Design nového ForTwo se výrazně inspiruje konceptem ForVision z roku 2011. U zadních kol můžeme očekávat benzínový motor o objemu 900 cm3, který bude disponovat dvěma válci a výkonem 64 koní. Koncem roku 2014 se dostaví také plně elektrický Smart s výkonem kolem 87 koní.

 

Zhruba ve stejné době můžeme očekávat také návrat modelu ForFour, jehož kola by měly pohánět turbo benzinové tříválce, vyvinuté s Renaultem, o výkonech 84 nebo 104 koní. Smart ForFour bude o kousek kratší než výše zmiňované příbuzné Twingo.

Jako třetí na trh přijde malé SUV, a to pravděpodobně v průběhu roku 2015. Vůz využije techniky příští generace Nissanu Juke a jeho design vyjde z letošního konceptu ForStars. O jeho pohon se budou starat benzínové a dieselové čtyřválce o výkonu až 148 koní.

Pokud jste příznivcem značky Smart, čeká vašeho favorita světlá budoucnost. Pokud ovšem tuto značku nemůžete vystát, máte smůlu. Jejího zániku se zřejmě jen tak nedočkáte…

 -FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.