Již obě první generace modelu allroad quattro představené v letech 2000 a 2006 dosáhly skvělých prodejních úspěchů a na tuto tradici nyní naváže třetí generace. Nové Audi A6 allroad quattro rozšiřuje svým talentem sportovní charakter elegantního kombi A6 Avant. V jízdě totiž může pokračovat i tam, kde asfaltovaná silnice končí. Čtyři nabízené motory pokrývají rozpětí nejvyšších výkonů od 150 kW (204 k) do 230 kW (313 k) a svou suverénní hnací sílu spojují s přesvědčivou hospodárností.

Nové Audi A6 allroad quattro s délkou 4,94 metru je úzce příbuzné s modelem A6 Avant, avšak v mnoha detailech se odlišuje vlastním robustním stylem. Jeho lehká karoserie vyrobená v mnoha oblastech z hliníku má vyšší světlou výšku. Vnější design byl výrazně přepracován, ozdobné lišty v masce chladiče jsou například svislé. Na přání nabízí Audi LED světlomety. Pro český trh jsou v sériové výbavě dodávané xenonové světlomety.

 

Pro exteriér a prostorný interiér navrhli designéři Audi speciální barvy a nové materiály potahů a ozdobného obložení. Zavazadlový prostor nabízí objem 565 až 1680 litrů a praktické prvky, jako je fixační sada pro zajištění přepravovaných předmětů. Manipulaci se zavazadly usnadní na přání dodávané zadní výklopné víko s automatickým otvíráním ovládaným senzory společně s elektricky ovládanou krycí roletou.

Vůz je pro jízdu v terénu vybaven ukazatelem náklonu a asistentem pro sjíždění prudkých svahů. Na přání nabízí Audi mnoho velmi komfortních prvků výbavy včetně head-up displeje a sedadel s odvětráváním a masážní funkcí. Nabídka modulů informačních a zábavních systémů sahá až k mnohostrannému systému MMI Navigation plus a k vynikající zvukové aparatuře Bang & Olufsen Advanced Sound System. Novinka je na vrcholu svého segmentu také v oblasti internetových služeb, nabízených pod hlavičkou Audi connect, nebo v oblasti výkonných asistenčních systémů.

Nové Audi A6 allroad quattro vstupuje na trh se čtyřmi výkonnými motory V6. Jeden motor TFSI a tři jednotky TDI dosahují nejvyšší výkony od 150 kW (204 k) do 230 kW (313 k) a jejich spotřeba paliva je v porovnání s předchozí generací až o 20 procent nižší. V závislosti na motoru je hnací síla přenášena prostřednictvím sedmistupňové převodovky S tronic, resp. osmistupňové převodovky tiptronic a trvalého pohonu všech kol quattro, který spolupracuje se systémem individuálního rozdělování hnací síly mezi jednotlivá kola. Systém quattro lze na přání rozšířit u všech motorů o sportovní diferenciál, který aktivně rozděluje hnací sílu mezi zadní kola.

Nové Audi A6 allroad quattro je sériově vybaveno systémem řízení jízdní dynamiky Audi drive select včetně režimu „efficiency“ a adaptivním vzduchovým odpružením. Vzduchové odpružení s elektronicky řízenými tlumiči mění podle potřeby světlou výšku karoserie. Kola mají průměr ráfku 18 palců a na přání nabízí Audi také 19″ a 20″ kola. Řízení s elektromechanickým posilovačem pracuje citlivě a s maximální účinností. Později bude Audi dodávat na přání dynamické řízení s variabilním převodem.

Velkoryse vybavené modely Audi A6 allroad quattro se začaly na českém trhu prodávat v červnu 2012. Cenově nejdostupnější model 3.0 TDI s výkonem 150 kW (204 k) stojí 1 429 000 Kč.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.