Revoluční kompaktní vůz třídy MAV (multi-activity vehicle) přijíždí v ještě dokonalejší formě: Mazda5 je nyní ještě stylovější, komfortnější a bezpečnější.

Model, který přinesl do kategorie kompaktních velkoprostorových automobilů posuvné zadní dveře, lze objednávat ve třech nových barvách – červené Zeal, černé Jet a šedé Meteor. Uvnitř na cestující čekají sedadla s novým potahovým materiálem a dekorační panely vyvedené v černém klavírovém laku s vysokým leskem.

Výbavu modelu Mazda5, který již v dosavadní verzi patřil k nejbezpečnějším a řidičsky nejatraktivnějším vozům své třídy, Mazda rozšířila o elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka s integrovanými LED směrovými světly. Další novinkou je rychlá aktivace směrových světel při změně jízdního pruhu – po lehkém stisku páčky směrové světlo na příslušné straně třikrát zabliká.

 

Sada na opravu pneumatiky přispívá ke snížení provozní hmotnosti vozu a tím i k menší spotřebě paliva. K novým položkám výbavy na přání patří zadní parkovací kamera nebo vnitřní zpětné zrcátko s automatickou clonou. Vstup USB, osvětlení schránky v palubní desce či dekorační koncovka výfuku se dodávají v rámci sériové výbavy.

Mazda5, rozměrná uvnitř a kompaktní zvenku, se pyšní oceňovaným designem, vynikající aerodynamikou, mimořádnou ovladatelností a příkladnou jízdní stabilitou. Přitom poskytuje veškerou praktičnost a pohodlí, jaké lze od nejflexibilnějšího kompaktního MAV na evropském trhu očekávat.

Tisková zpráva/-PS-