Na pražském letňanském výstavišti se na závěr prázdnin (1..9. – 2.9.) konala akce naplněná k prasknutí tuningem a úpravami automobilů, luxusními auty, veterány, ale i více či méně sexy hosteskami. A my jsme samozřejmě na této akci nemohli chybět.

Prague Car Festival byl zaměřen jinak než tradiční výstavy automobilů – jeho hlavní náplní bylo slavnostní vyhlášení celoročního tuningového klání při srazech na letištích a v kempech. Více než dvě třetiny areálu tak zabrala tuningová auta z České republiky, ale také z Maďarska nebo z Polska a věřte, že bylo nač se dívat. Při pohledu na některá auta až oči přecházely z lesku chromu nebo jen neskutečné čistoty celého auta včetně takových částí, jakými jsou brzdové třmeny a kotouče, plastové podběhy kol nebo motorové prostory. Při sebedetailnějším zkoumání byste na běkterých autech nenašli snad ani smítko prachu…

Obdivovat jsme mohli jak úpravy decenetnější, které zahrnovaly „pouhé“ změny detailů, ale také kompletní přestavby karoserii a instalaci jiných nárazníků nebo světlometů. Výjimkou pak nebyly ani zástavby světlometů z úplně jiných aut.

 

Samozřejmostí byl bohatý doprovodný program. V sobotu se na parkovišti před výstavištěm konal tuningový sraz, kterému, bohužel, příliš nepřálo počasí. Návštěvníci se také mohli svézt elektromobilem Mitsubishi i-MiEV, pozorovat drifty bratří Bezoušků a podobně.

V této první fotogalerii si ukážeme tuningová auta, v té druhé si zítra ukážeme hostesky, výstavu amerických vozů a pár nových automobilů. Dost řečí, jdeme na to!

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.