Světem hýbe downsizing, o tom není pochyb. Dotýká se ale i takových výrobců jako je Porsche. Italský magazín 0-100.it přišel s informací, o níž se již delší dobu mluví, a to, že stuttgartská automobilka plánuje do svých modelů zastavět přeplňované čtyřválce. Na záříjové autoshow ve Frankfurtu tedy můžeme, kromě oslavy padesátiletého výročí modelu 911, očekávat novinka v podobě Porsche Cayman se čtyřválcovým boxerem pod kapotou.

Důvody jsou bohužel jednoduché. Porsche potřebuje snížit flotilové emise CO2. Pokud by se totiž automobilce nepovedlo dostat emise pod Evropskou Unií předepsaný limit, hrozily by jí vysoké pokuty. Dalším důvodem je snížení spotřeby, i když tady bychom se mohli sáhodlouze dohadovat, že v praxi bude mít přeplňovaný čtyřválec klidně i vyšší spotřebu než atmosférický šestiválec. V laboratoři jsou prostě podmínky jiné…

Podle informací by ale nemělo jít o žádného lenocha. Pod kapotou by se měl objevit přeplňovaný boxer o objemu 2,5 litru, jehož výkon by měl dosahovat až 350 koní a 500 Nm. Jedinou převodovkou v nabídce ale bude dvouspojkové PDK, na manuál prý máme zapomenout.

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.